בוק בת מצווה - נוי קנטור - ​איך לצלם תמונות מקצועיות - 4 טיפים לצילום פורטרטים שיעזרו לכם לעשות את זה נכון!
דף הבית >> צילום >> ​איך לצלם תמונות מקצועיות - 4 טיפים לצילום פורטרטים שיעזרו לכם לעשות את זה נכון!
 
השקעתם כסף במצלמה, אתם מצלמים את המשפחה והילדים אבל התמונות שלכם יוצאות לא מספיק מקצועיות? ריכזתי עבורכם ארבעה טיפים לצלם החובב שיהפכו את התמונות שלכם למשהו מיוחד.
 1. אור טבעי ושמש אחורית

  יש סיבה שהאור תופס את המקום הראשון ברשימה שלי. התאורה היא החלק החשוב ביותר על מנת שהתמונות שלכם יהיו מקצועיות. לצלמים חובבים יש את הנטייה להתעלם מהפרט החשוב הזה או לחלופין, לחשוב שלא כדאי לצלם אל מול השמש כדי שלא תשרוף את התמונה. הסוד הקטן שלי הוא לצלם לקראת שעת השקיעה, אל מול השמש, כאשר היא יחסית נמוכה והיא איננה מופנית הישר למצלמה. אפשר למצוא לוקיישן שבו יש עצים שמסננים את עוצמת הקרינה והשמש זורחת מבין העלים. שימו לב שהמצולם מפנה לה עורף ושהוא עומד בצל מלא ואין חלקים בפנים שלו שהשמש זורחת עליהם ויצאו שרופים בתמונה.\

   
 2. לוקיישן לצילום

  צאו לטבע כדי ליצור תמונות טבעיות ומגוונות. חפשו לוקיישנים מעניינים ופוטוגניים בהם הילדים יכולים להתנהג בטבעיות - לרוץ, לקפוץ, לחקור. נצלו את תקופת החורף בה הטבע ירוק ופורח. ישנם לא מעט ימים שמשיים בתקופת החורף שאפשר לנצל ולצאת מהבית לצילומים במסווה של טיול משפחתי בטבע.


   
 3. קומפוזיציה טובה

  ישנם לא מעט חוקי קומפוזיציה המשפיעים על רמת העניין של הצופה בצילום. אחד מהם הוא חוק השלישים שמדבר על חלוקת התמונה לשלושה קווים אנכיים ושלושה רוחביים. מיקום האובייקט המצולם על השליש הימני השמאלי של התמונה יצור עניין רב בתמונה. מומלץ לבחור למקם את הדמות באחד השלישים ולהשאיר מרחב בתמונה לכיוון המבט שלו.

   
איך לצלם יפה בפלאפון  טיפים וטריקים לצילום
 
 1. זו לא האיכות אלא הכמות

  כן, כן. בייחוד כשמדובר בצילום ילדים, ובייחוד בעולם הצילום הדיגיטלי. צלמו ללא הפסקה. צלמו עד שהתעייפתם כדי שתוכלו לבחור לבסוף תמונה אחת מבין 50 שהיא הטובה ביותר. דאגו מידי פעם למחוק את כל שאר התמונות שהן "בערך" או "ליד" כדי לא למלא את כרטיס הזכרון שלכם.

   
לסיכום:

אם תזכרו להשתמש אפילו באחד מהטיפים האלה תוכלו לשדרג את הצילומים שלכם בכמה רמות מעל כולם. זכרו שאין תחליף טוב לתרגול וקחו אתכם את המצלמה לכל מקום שאפשר!אולי יעניין אותך גם:
צילומי קייק סמאש - עשה זאת בעצמך!
למחירון צילומי משפחה